אימון למציאת בן/בת זוג

אימון למציאת בן זוג
אימון למציאת בת זוג

מפעם לפעם מגיע אלי מתאמן או מתאמנת שכל מה שעובר בראשם זה איך אני הולך/ת למצוא בן/בת זוג?

הם יכולים להיות בני ארבעים ואז יש את התירוץ שבאמת כבר משכנו את הזמן יותר מידי והביציות מתות בכל יום מחדש. אבל הם יכולים להיות גם בני שלושים או עשרים וכל מה שהם רוצים זה זוגיות.

זוגיות יכולה להיות נפלאה והרצון לזוגיות הוא רצון מעורר השראה, אבל מה עושים עם מתאמן או מתאמנת שכל מה שהם חושבים עליו זה זוגיות וכל דבר אחר הפסיק לעניין אותם ? בעצם, לאחר בירור, מסתבר ששום דבר לא עניין אותם מעולם. נראה שמאז שהם זוכרים את עצמם כל משמעות חייהם הייתה השגת בן/ת זוג.

מכיוון שאני מאמן לחיים ולא שדכן אני יכול לשלוח מתאמנים לאתרי הכרויות, אך מכיוון שהם כבר היו שם ולעיתים אפילו נמצאים שם שנים ,כל שנותר לי זה לנסות להבין מה זאת זוגיות בשבילם. בשביל מה הם צריכים אותה. איך נראים החיים שלהם עכשיו כשהם לבד ומה הסיבה להיותם לבד. וכאשר היו בזוגיות, איך זה שהיא הסתיימה, לרב מהר מאד.

יש שאלות רבות שאפשר לשאול וכולם יכולות להיות פורצות דרך. אבל השאלה הקריטית והאהובה עלי (ואולי זו יותר בקשה) ...........אני מבקש מהמתאמנים שלי לדמיין עולם ללא צורך או רצון בני זוג. כל שאר הדברים נשארים כמו שהם, מלבד העובדה שאין צורך בבן זוג ואין משיכה מינית. אחר כך אני שואל מה היה מעניין אותם בעולם שכזה?

בדרך כלל אחרי שאני מציג את העולם הזה המתאמנים שלי מסתכלים עליי בעיניים גדולות ומבקשים שאחזור שוב על כל הסיפר. משהו בהם מסרב להכיר במציאות שתיארתי.

האמת שעולם ללא מין או זוגיות באמת נשמע משעמם אבל בכל זאת הנקודה היא שכדאי שיהיה לנו עוד משהו בחיים לשאוף אליו מלבד השאיפה לזוגיות. בעצם מה שאני מבקש מהמתאמנים שלי הוא למצוא עניין נוסף בחיים, לפתח את עצמם, לנהל מציאות שאינה תלויה בבן הזוג שאותו הם מחפשים או בבן הזוג שכבר מצאו.

כאשר יש לנו עולם פנימי עשיר שאינו תלוי באחר יש לנו סיכוי גדול להיות מאושרים גם כשאנחנו לבד ואז אל האושר שלנו ימשכו בני הזוג הפוטנציאלים. כאשר יש לנו עולם פנימי עשיר ועניין בחיים נוכל לנהל זוגיות בלי להציק, לחקור, לנדנד או להיות תלויים בבן זוגנו ואז גם לבן הזוג יהיו תנאים נוחים לאהבה והוא ירצה להישאר.

דווקא ברגע שאנחנו משחררים את ההיצמדות לרעיון שאנחנו כה חפצים אליו דווקא אז גדל הסיכוי שהוא יתממש.